5 راهکار برای خنک نگه داشتن مخزن در فصل های گرم سال

5 راهکار برای خنک نگه داشتن مخزن در فصل های گرم سال

1 . قرار دادن سایه بان
نصب انواع سایه بان می تواند بین ۱۰ تا ۲۰ درجه سانتیگراد مانع از گرم شدن مخزن آب به دلیل تابش مستقیم آفتاب شود.
2 . پر نگه داشتن حجم مخزن
اگر داخل مخزن فضای خالی وجود داشته باشد، هوای گرم بیشتری وارد مخزن می شود. دمای عمومی هوای وارد شده نیز از دمای عمومی آب داخل مخزن در تابستان بالاتر است. بر اثر تماس آب و هوای داخل مخزن نیز گرما از هوا به آب منتقل می شود. بنابراین تازمانی که مخزن از آب پر باشد، فضایی برای ورود هوای گرم خارجی به داخل مخزن وجود نخواهد داشت.
3 . عایق بندی مخزن
اگر مخزن در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد حتی الامکان از انواع عایق فویل دار استفاده کنید. فویل آلومینیوم از فوم یا عایق شما را در برابر نور آفتاب محافظت می کند و دوام آن را چند برابر می کند.
4 . ساخت اتاقک برای مخزن
در صورتی که امکان ساخت اتاقک برای مخزن باشد علاوه بر ممانعت از تابش نور خورشید، هوای گرم کمتری هم با مکانیسم جریان همرفتی فرصت گرم کردن مخزن را پیدا می کند.
5 . نصب مخزن در زیر زمین
یکی از بهترین راه ها، نصب مخزن در اتاقکی زیر زمینی است که هم مانع از گرم شدن و هم در مناطق بسیار سردسیر مانع از یخزدگی مخزن        می گردد. مطالب مرتبط:
روش هایی جهت جلوگیری از یخ زدگی مخزن، منبع و تانکر آب


 

 

1402/11/01 تاریخ ارسال

تاثیر نور بر مخزن

بدنه مخازنی که در معرض مستقیم نور خورشید قرار دارند به مرور زمان سفت شده و در نتیجه بدنه مخزن دچار شکنندگی خواهد شد و در

بیشتر بخوانید

توانمندی و ارزش ها: همواره در تلاش برای جلب رضایت مشتریان خود به دنبال نوآوری و بکار گیری از فناوری های جدید توجه بخصوص به همکاری و تعامل مثبت با همکاران ، مشتریان و جامعه قابلیت تولید محصولات پلی اتیلن به صورت کاملا سفارشی

مجتمع آژینه طبرستان با همکاران ، مشتریان و جامعه به همکاری و تعامل مثبت توجه بخصوصی دارد.